Dështon për herë të tretë seanca për inceneratorin e Fierit, shkak mungesa e prokurorit

Për herë të tretë ka dështuar seanca për inceneratorin e Fierit në në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Shkak për shtyrjen është bërë mungesa e prokurorit të çështjes Dritan Preçi. Seanca e radhës është vendosur më 24 mars.

SPAK ka çuar në gjykatë më 19 dhjetor të vitit të kaluar për inceneratorin e Fierit ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka, ish-deputetin Alqi Bllako dhe disa biznesmenë e zyrtarë.Sipas SPAK, Bllako, Koka dhe zyrtarët e tjerë kanë shkelur ligjin me procedurat e dhënies së koncensionit, si dhe kanë falsifikuar dokumentet për pronën mbi të cilën është ndërtuar ky objekt.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top