Deputetët e opozitës të bllokuar nga Garda, ministri Mete prezanton projektbuxhetin 2024

Konferenca e Kryetarëve ka nisur mbledhjen në orën 13:00 pavarësisht përpjekjeve të deputetëve të opozitës për të penguar zhvillimin e mbledhjes, por që u bllokuan nga Garda.

Në mbledhje ishte edhe ministri i Ekonomisë Ervin Mete, i cili prezantoi projektbuxhetin 2024.

Gjatë fjalës së tij, ministri Meta tha se projektbuxheti i vitit 2024 synon rritje ekonomike dhe mirëqenie për qytetarët. Ministri tha se Projektbuxheti 2024 tejkalon për herë të parë 7 miliardë euro shpenzime publike të planifikuara dhe në të njëjtën kohë projekton uljen e borxhit publik, pa u shoqëruar nga masa të ndjeshme fiskale.

Ndërkohë në mbledhje u lejuan vetëm dy deputetë të opozitës, të cilët ishin Agron Gjekmarkaj dhe Zheni Gjergji, të cilët e quajtën të turpshëm vendimin e Kuvendit për zhvillimin e seancës pa opozitën.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top