Dëborë në pranverë, në verilindje të vendit trashësia ka arritur deri në 20 cm

Prej ditës së djeshme verilindja është përfshirë nga një mot i paqëndrueshme, reshje shiu e dëbore.

Gjatë natës në lartësitë 800 metra mbi nivelin e detit reshjet e dëborës arritën deri në 20 cm. Në njësitë administrative Shishtavec, Topojan, Zapod, Bushtricë, Grykecaje, Tropojë e Vjetër, Margegaj, Lekbibaj, Bytyc e Gjinaj reshjet e dëborës të shoqëruara dhe me erera të forta krijuan probleme në disa akse të rrugëve rurale dhe ato që lidhin qendrat e njësive me rrugët nacionale.

Në disa fshatra të këtyre njësive u ndërpre energjia elektrike. Kompanitë sipërmarrëse për mirëmbajtjen e rrugëve nisën punën për pastrimin dhe rivendosjen e qarkullimit në akset Kukës- Shishtavec, Kukës- Peshkopi dhe rrugët rurale.

Edhe grupet e punës të OSHEE janë në terren për riparimin e defekteve. Temperaturat në mëngjes ne zonat me rrahje dëbore zbritën nga 2 në 0 grade celsius.

Saimir Tahiri do të jetë i lirë të lëvizë nga shtëpia

Lirimi i Tahirit/ avokati: Plotësoi 5 kushte për t’u liruar, bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore

Berisha zbulon sloganin e ri/ “Pa zgjedhje të lira, nuk ka zgjidhje”

Nga problemet shëndetësore të gruas te kujdesi për fëmijët, çfarë e nxorri Tahirin nga qelia

Arsyeja/ Pse u lirua nga qelia Saimir Tahiri?

1 orë në SPAK/ Noka: Do më shihni shpesh në këto dyer

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top