Dëborë edhe në Bulqizë

Për shkak të uljes së temperaturave dëbora ka zbardhur sot malet e Bulqizës.

Reshje e dendura të shiut të një nate më parë u shoqëruan me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore në zonat malore.

Reshjet e dëborës kanë rënë në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit dhe i kanë dhënë një bukuri mahnitëse qytetit të Bulqizës.

Ndërkohë reshjet dëbore ka patur edhe në afërsi të minierave në zonën D si dhe në tek minierat në zonën e Martaneshit dhe ato të Ternovës

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top