Conte përflitet te Inter, Inzaghi nis fërkimin: “Titulli solli probleme ekonomike, unë kam fituar 3 trofe”

Nën kritika prej kohës, Simone Inzaghi shryu inatin në fund të Porto-Inter dhe sulmoi administrimet e mëparshëm të klubit. Më saktë, ato përpara se ai të mbërrinte në pankinë. Trajneri ka marrë shumë kritika pas humbjes në Picco ndaj Spezia dhe në përgjithësi për ndeshjet e keqadministruara në Serie A, sidomos ndaj skuadrave “më të vogla”. 8 humbjet në kampionat janë shumë për një ekip që luftonte për titullin në fillim të sezonit.

Në këtë pikë Simone Inzaghi u mbrojt kështu: “Tetëmbëdhjetë muaj më parë u thirra për ta rikthyer Interin në 1/8, më kërkuan këtë dhe ne bëmë një punë të rëndësishme. Ndonjë humbje edhe mund të qendrojë. Tani jemi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe është e drejtë t’i shijojmë ato”.

 

Ish-trajneri i Lazio nuk u ndal me kaq. Tani që vendi i tij nuk është më në dyshim, Inzaghi ka hequr disa guralecë nga këpuca: “Nuk kam asnjë revansh për të marrë. Në dymbëdhjetë vitet e fundit klubi ka fituar një titull, që ka shkaktuar disa probleme ekonomike”.

Pas këtij sulmi të mbuluar ndaj menaxhimit të Conte, Inzaghi ka dashur t’i japë vlerë punës sw tij: “Në tetëmbëdhjetë muajt e fundit ka fituar tre trofe. Ka fituar një Kupë Italie, dy herë Superkupën dhe tani është në çerekfinale të Champions League. Do të flas kur të kem dëshirë, i detyrohem vetes dhe familjes time”.

 

 

Video/ Lukaku e Pellegrini i japin frymëmarrje Romës: Frosinone asnjëherë e rrezikshme

Sarri hedh poshtë punën e Igli Tares, ngel në “klasë” blerjet e reja: deklaratat e tij po bëjnë bujë

Koopmeiners gabon një hap nga porta, Szczesny shpëton Juventus: Allegri -4 nga milanezet (Video)

Video/ Sylvinho i lumtur, Uzuni futet si zëvendësues dhe shënon një super gol: beratasi i jep pikën Granadas

Video/ Partizani fundoset në Korçë nga një penallti: Skënderbeu fiton me një goditje në portë

Përplasje frontale mes Sevilla e Barcelonës: “Ndërpresim marrëdhëniet, fyerje e papranueshme”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top