“Cili është qëndrimi i BE-së për Berishën non-grata?”/ Borrell: Nuk ka asnjë propozim për sanksione

Këtë të enjte në Tiranë u zhvillua mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në konferencën e përbashkët për mediat, zyrtari i lartë Josep Borell u pyet për qëndrimin e Bashkimit Europian mbi kreun e Partisë Demokratike Sali Berisha. Borell tha se nuk ka asnjë propozim për sanksione.

“Nga ana jone e vetmja gjë që mund të themi është që ne i marrim vendimet nga Këshilli. Nuk kam një proozim për sanksione për një qytetar shqiptar”, tha Borrell.

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top