“Cili është qëndrimi i BE-së për Berishën non-grata?”/ Borrell: Nuk ka asnjë propozim për sanksione

Këtë të enjte në Tiranë u zhvillua mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në konferencën e përbashkët për mediat, zyrtari i lartë Josep Borell u pyet për qëndrimin e Bashkimit Europian mbi kreun e Partisë Demokratike Sali Berisha. Borell tha se nuk ka asnjë propozim për sanksione.

“Nga ana jone e vetmja gjë që mund të themi është që ne i marrim vendimet nga Këshilli. Nuk kam një proozim për sanksione për një qytetar shqiptar”, tha Borrell.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top