Chris Rock flet për situatën në Oscars: Jada ka faj

Chris Rock mbylli komedinë e tij të fundit speciale duke folur për Will Smith dhe Jada Pinkett Smith, një vit pas incidentit të Oscars.

,Rock kryesoi një komedi speciale e quajtur Chris Rock: Selective Outrage – një titull që ai zbuloi se ishte një lidhje me Will/ Edhe pse ai tha se u rrit duke dashur dhe adhuruar Will , Rock mori kohë për të folur për martesën e tij. “Will Smith praktikon zemërim selektiv,” tha Rock në rutinën e tij të stand-up, duke shtuar për shuplakën e Oscars, “Të gjithë ata që dinë të vërtetën e dinë që unë nuk kisha asnjë lidhje me atë gjë.”

Rock e kishte fjalën për të kaluarën në korrik 2020, kur Jada foli për një “flirt” me këngëtarin August Alsina vite më parë, ndërsa ajo dhe Will ishin në një pushim. Ajo shpjegoi në atë kohë se cifti ishin në gjendje të riparonin marrëdhënien e tyre, duke thënë, “Ne kemi arritur vërtet në atë vend të ri të dashurisë së pakushtëzuar”. “Ne të gjithë jemi tradhëtuar. Të gjithë në këtë industri janë tradhëtuar”, shtoi komediani, “Asnjë prej nesh nuk është intervistuar ndonjëherë nga personi që na tradhtoi në televizion. Asnjëri prej nesh… Pse duhet ta bënit atë—? Ajo e lëndoi atë shumë më shumë se ai mua, në rregull?”

Rock rrëfeu se ai nuk reagoi apo nuk u përgjigj fizikisht në Oscars të vitit të kaluar “sepse unë u rrita”. “E dini se çfarë më mësuan prindërit e mi? Mos u zini para njerëzve të bardhë”. Që nga incidenti i Oscars të vitit të kaluar, Smith ka kërkuar falje publike për shpërthimin dhe ka dhënë dorëheqjen nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit, e cila gjithashtu e ndaloi atë të marrë pjesë në ngjarjet e saj për 10 vjet.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top