Chelsea, Potter sfidon Dortmund: “Jam optimist, duam të imponohemi”

Chelsea e Graham Potter duhet të përmbysë 0-1 e pësuar në Dortmund në ndeshjen e parë të 1/8 të Ligës së Kampionëve. “Do të jetë një ndeshje e mrekullueshme, emocionuese, një mbrëmje speciale në Stamford Bridge. Ne me të vërtetë mezi presim – ngarkoi amjentin londinez në vigjilje Potter -. Kemi ndjesi pozitive, duam t’i imponohemi një kundërshtari të klasit të parë, që vetëm po fiton në Bundesliga. Por edhe po mendoj se sa e rëndësishme është për klubin dhe për ne që të arrijmë në çerekfinale. Kështu që ne do të japim gjithçka.”

Por Potter, duke pasur parasysh ecurinë jo ekzaltuese të Blues në kampionat dhe peshën e mungesave si ajo e të dëmtuarve Kante dhe Thiago Silva, ndjen edhe peshën e presionit: “Duke pasur parasysh pozicionin ku jemi – komentoi ai -, presioni është gjithmonë i mirëpritur. Është fantastike të jemi në garë për të hyrë në tetë më të mirët e Europës”.

 

Joao Felix, nënshkrimi i janarit i Chelsea, mund të jetë protagonist kundër Dortmund: “Jemi shumë të kënaqur nga ai – nënvizoi tekniku londinez –. Cilësitë e tij janë evidente dhe fakti që di të mbulojë role të ndryshme është një aspekt i shkëlqyer”. Mbetet për tu parë sa e shkëlqyer do të jetë pas pak orësh, kur skuadrat të zbresin në fushë.

Video/ Super Muçi, dygolësh që shemb Aston Villa: Ranieri nuk i mjafton Fiorentinës, 2-2 ndaj Genk

Video/ Adama Traoré gabon golin e pamundur për ta gabuar: nga dy hapa larg, me portën bosh

Video/ Messi tremb tifozët e Miami me fjalët që i përshpërit Insignes: leximi i buzëve tregon çfarë i thotë

Jude Bellingham, përtej çdo parashikimi: 6 gola në 6 ndeshje e bëjnë Real Madrid të fluturojë

Cristiano Ronaldo hedh në gjyq Juventus: zbulohet dokumenti që shpëton klubin bardhezi

Video/ Shtatë gola e dy shtylla në Mynih, Bayern triumfon me spektakël: rezultate befasuese në Champions

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top