Champions, Bayern-Real hap programin e gjysmëfinaleve: ja datat e oraret

Katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League janë përcaktuar tashmë zyrtarisht. E bashkë me emrat e dalë prej betejave të çerekfinaleve të kthimit, është i ditur edhe rrugëtimi që ishte përvijuar në shortin e hedhur në Nyon, përpara ndeshjeve të 1.4 të turnout. Nis gjithcka të martën e 30 prillit me Bayern Munich-Real Madrid. Në 1 maj, pastaj, Borussia Dortmund-Psg, ndërsa një javë më pas do të luhen ndeshjet e kthimit.

Me emocionet e çerekfinaleve ende në zemër dhe imazhet ende para syve të tifozëve, UEFA ka shpallur datat dhe oraret e gjysmëfinaleve të Champions League. Për ndeshjet e vajtjes nis gjithçka me supersfidën Bayern Munich-Real Madrid. Ndeshja do të luhet të martën më 30 prill në orën 21:00. Ndërsa Borussia Dortmund-PSG është planifikuar për të mërkurën e 1 majit në orën 21:00.

Një javë më pas janë planifikuar ndeshjet e kthimit: PSG-Borussia Dortmund të martën më 7 maj në orën 21:00 dhe Real Madrid-Bayern Munich të mërkurën, 8 maj, në orën 21:00.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top