Çfarë sekreti tregoi North në live me Kim Kardashian

North West, vajza më e madhe e Kim Kardashian dhe Kanye West, zbuloi se vuan nga disleksia.

“Djema, unë kam disleksi,” u tha 10-vjeçarja shikuesve gjatë një videoje live në TikTok me nënën e saj të mërkurën. “A e dini se çfarë është kjo?”

Më pas Kardashian ndërhyri përpara se North të mund të thoshte diçka më shumë.

“North, po na nxjerr sekretet këtu,” tha Kim. Disleksia është një çrregullim i të mësuarit që përfshin vështirësi në lexim për shkak të problemeve në identifikimin e tingujve të të folurit dhe të mësuarit se si ato lidhen me shkronjat dhe fjalët.

Ndërsa as Kardashian dhe as North nuk folën më tej rreth kësaj, nëna e katër fëmijëve tha se ajo “me qëllim” nuk flet për gjërat që po kalon adoleshentja.

Kanye dhe Kim mirëpritën North në qershor 2013. Ata gjithashtu u bënë prindër të djalit Saint në 2015, vajzës Chicago në 2018 dhe djalit Psalm në 2019. Që kur reperi dhe ylli i “Kardashians” finalizuan divorci i tyre në nëntor 2022, North ka jetuar me nënën e saj.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top