Çështja e Fredi Belerit/ Ministri i jashtëm grek do të takohet me Xhaçkën në Olso

Ministri i Jashtëm Vassilis Kaskarelis pritet të ketë një takim me Ministren e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka për të diskutuar çështjen e lirimit të Fredi Belerit.

Në të njëjtën kohë, siç bëjnë të ditur të njëjtat burime, ministri i Jashtëm grek është në komunikim të vazhdueshëm me ambasadoren greke në Shqipëri, Konstantina Kamitsi, për t’u informuar vazhdimisht, ndërsa njëkohësisht jepen udhëzimet e duhura për trajtimin e rasti në fjalë.

Vihet re se, pas udhëzimeve përkatëse, ambasadori i Greqisë është takuar së fundmi me të dy dhe është në komunikim të vazhdueshëm me të afërmit dhe avokatët e tyre.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top