“Çështja Babale” në Apel, Salianji kërkon përjashtimin e gjyqtares

Deputeti Ervin Saljani paraqiti kërkesë për përjashtimin e gjyqtares Edlira Petri nga trupa gjyqësore e Apelit për gjyqin e çështjes Babale. Një nga arsyet ka të bëjë me bashkëshortin e saj, Sokol Sadushin i cili ka gjykuar përjashtimin e kësaj çështje në Gjykatën e Lartë. Tjetra ka të bëjë me detyrën e Edlira Petrit, si gjyqtare mediash pasi ka bërë reagime në konfliktin e PD-së.

Po ashtu në mbështetje të deputetit do të jetë edhe Flamur Noka dhe Luan Baçi. Salianji u shpall fajtor për veprën penale ‘kallëzim i rremë’ në lidhje me çështjen “Babale”. Ai u dënua me një vit burg nga gjykata e Shkallës së Parë.

Meta: Pas 2 vitesh Komisioni i Ligjeve merr në shqyrtim propozimin e Partisë së Lirisë

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

Banorët e Zall Herrit sërish në protestë, bllokojnë me gurë rrugën

Napoli-Real Madrid: një tërmet i fortë tronditi mbrëmë zonën

Parashikimi i motit: Diell dhe kthjellime

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top