“Çekët u mërzitën, edhe shokët e mi, por shpresoj të vijnë në Gjermani”: Laçi gati të sfidojë Bullgarinë

 

“Objektivi i parë ishte kualifikimi në Europian. Tani si objektiv të dytë kemi vendin e parë dhe për atë do luftojmë”. Qazim Laçi I ka idetë e qarta në lidhje me kualifikueset drejt Euro 2024. Një dëshirë ai i vendit të parë që u bë objektiv me kalimin e ndeshjeve. Mesfushori I Sparta Pragë sigurisht ka dashur të ishte në fushë kundër çekëve, por pret momentin e tij.

Kundër Bullgarisë do të ketë ndryshime në fromacion dhe mund të provojë skemat e tij me lojtarë të tjerë: “Besoj se trajneri Silvinjo i njeh të gjith vlerat e lojtarëve. Jemi të gjithë të rëndësishëm për ekipin. Jam dakord me ju edhe për ne që nuk kemi shumë minuta me ekipin kombëtar është si një ndeshje zyrtare dhe prandaj do ta marrim seriozisht”.

Pas 3-0 në Arena Kombëtare, sigurisht që çekët nuk do jenë të kënaqur. Tani kualifikimi i tyre është komplikuar, edhe pse Laçi shpreson që në fund ata tja dalin: “Shokët te Sparta e Pragës, çfarë më thane? Nuk ishin shumë të kënaqur dhe mua më vjen keq. Shpresoj që ata të kualifikohen në fund”.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top