Cameron thirrje për Izraelin: Mos u hakmerrni kundër Iranit, fokusi, armëpushimi në Gaza

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron i kërkoi Izraelit të mos hakmerret pas sulmit me dron dhe raketë të Iranit. Ai tha se masa e Teheranit kishte qenë një dështim pothuajse total dhe fokusi duhet të mbetet në marrëveshjen për një armëpushim në Gaza.

“Nëse jeni ulur në Izrael këtë mëngjes, po mendoni me shumë të drejtë, ‘ne kemi të drejtë t’i përgjigjemi kësaj dhe ata e bëjnë’. Por ne po bëjmë thirrje që ato të mos përshkallëzohen,” tha Cameron.

Ai shtoi se sulmi ka qenë një humbje e dyfishtë për Iranin.

“Në shumë mënyra kjo ka qenë një humbje e dyfishtë për Iranin. Sulmi ishte një dështim pothuajse total dhe ata i zbuluan botës se ata janë ndikimi keqdashës në rajon i përgatitur për ta bërë këtë. Kështu që shpresa jonë është që nuk do të ketë të jetë një përgjigje hakmarrëse”, shtoi ai.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top