Bllokimi i Bashës/ Gaz Bardhi thërret të enjten Këshillin Kombëtar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të vulës, Gazment Bardhi ka thirrur Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike ditën e enjte në orën 19:00. Ky vendim i Bardhit erdhi pas kërkesës së 7 deputetëve të PD që kërkuan mbledhjen e Këshillit Kombëtar për të ndalur farsën me zgjedhjen e kryetarit të PD, Lulzim Basha.

Basha ka planifikuar të rizgjidhet kryetar i PD-së të shtunën në datën 29 Korrik në një garë false me Gjergji Hanin.

Pasi mësoi për nismën e deputetëve, Basha urdhëroi mbledhjen e kryesisë dhe prodhimin e një vule të re që do ta mbajë Sekretari për Çështjet Ligjore Indrit Sefa.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top