Bitcoin thyen rekordin historik, një monedhë shkon 69 mijë dollarë

Çmimi i monedhës virtuale Bitcoin arriti një nivel të ri historik mbi 69 mijë dollarë ditën e sotme, pasi u rrit më shumë se 5% në 24 orët e fundit.

Kriptomonedha e parë në botë u rrit mbi 21% gjatë javës së kaluar për të thyer rekordin e çmimit më të lartë të të gjitha kohërave prej 68,990 dollarësh, i cili u regjistrua në bursën Coinbase më 10 nëntor 2021.

ETF-të kanë prezantuar kërkesë të shtuar ndaj çmimit për Bitcoin, e cila ka forcuar statusin e tij si një rezervë vlere dhe ka çuar në vlerësimin e çmimit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top