Billie Eilish sqaron deklaratën: Nuk ishte për Taylor Swift

Javën e kaluar, Billie Eilish goditi titujt kryesorë për komentet e saj në lidhje me disqet vinyl. Kantautorja e quajti praktikën ‘e kotë’ të publikimit të versioneve të shumta të një albumi në paketime të ndryshme në mënyrë që të rrisë shitjet.

“As që mund t’ju them se sa e kotë është”, – tha ajo në intervistë. “Janë disa nga artistët më të mëdhenj në botë që bëjnë f**king 40 pako të ndryshme vinyl që kanë një gjë unike të ndryshme vetëm për t’ju bërë të vazhdoni të blini më shumë.”

Ndërsa Eilish u përmbajt nga emërtimi i emrave (në fakt, ajo tha: ‘Janë të gjithë artistët tuaj të preferuar që e bëjnë këtë s**t’), shumë i morën komentet e saj si një sulm ndaj Swift.

Duke synuar t’u japë fund spekulimeve, Billi postoi më pas një koment në historinë e saj në Instagram. “Do të ishte kaq e mrekullueshme nëse njerëzit do të ndalonin së futuri fjalë në gojën time dhe do të lexonin në të vërtetë atë që thashë në atë artikull të billbordit,” shkroi ajo. “Unë nuk po veçoja askënd, këto janë çështje sistemike të gjithë industrisë.”

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top