Bernabiç me Ramën/ Kryeministrja e Serbisë shfaqet e ‘vrenjtur’

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabic ka filluar në samitin e Procesit të Berlinit. Ajo u prit nga kryeministri Edi Rama i cili po mirëpret liderët e Rajonit dhe udhëheqësit e Bashkimit Evropian, në nisje të samitit historik të Procesit të Berlinit.

Vetë presidenti Aleksandër Vuçiç ka zgjedhur të mos jetë në samit, ndërsa ndodhet në Kinë, ku do të marrin pjesë në Forumin e tretë “Brez dhe rrugë” që nis të martën në Pekin.

Siç është marrë tanimë, lideri që ka bërë që të bëjë pjesë në këtë Samit, do të jetë kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, presidentja BE, Ursula Von Der Leyen apo edhe presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top