Berisha: Vota për binomin Basha-Alibasha është votë për Ramën

Nga Shkodra, Sali Berisha ftoi demokratët të bashkohen dhe u shpreh i sigurt se PD në këto zgjedhje do dalë fitimtare. Berisha i garanton shqiptarët se asgjë në këtë botë nuk e ndalon vrullin e saj, hovin e saj, vendosmërinë e saj për t’iu rikthyer shqiptarëve votën e lirë.

“Ne jemi të betuar dhe do t’ua faktojmë këtë shqiptarëve.

Unë për çdo demokrat kam një ftesë, të bashkohemi dhe të mos harrojmë se geni ynë është pluralizmi, se ideali ynë është liria. Asnjë demokrat nuk duhet të harrojë investimin e tij. Për sa u përket binomit Basha-Alibasha, ai përbën shëmtirën politike më të madhe në 32 vite, pengjet më të keqpërdorura në historinë politike të Shqipërisë, janë pengje të Edi Ramës dhe çdo votë e imagjinuar për ata është votë për Edi Ramën.

S’ka diskutim që ata faktojnë se ata nuk kanë merituar asnjë besim, asnjë mbështetje, pasi ata janë persona që në radhë të parë shkelmojnë veten e tyre. Në këtë kontekst sillen si pengje pa asnjë lloj vlere”, tha Berisha.

Saimir Tahiri do të jetë i lirë të lëvizë nga shtëpia

Lirimi i Tahirit/ avokati: Plotësoi 5 kushte për t’u liruar, bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore

Berisha zbulon sloganin e ri/ “Pa zgjedhje të lira, nuk ka zgjidhje”

Nga problemet shëndetësore të gruas te kujdesi për fëmijët, çfarë e nxorri Tahirin nga qelia

Arsyeja/ Pse u lirua nga qelia Saimir Tahiri?

1 orë në SPAK/ Noka: Do më shihni shpesh në këto dyer

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top