Berisha: Si po i peshon Rama me tendera Bashën e Alibeajn

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka sulmuar ashpër Bashën dhe Alibeajn, duke i quajtur për të disatën herë paterica të Ramës, tha se ky i fundit po i ble me tendera.

Ai tha se Agron Kapllanaj po përfiton tendera nga Rama në mënyrë të paligjshme.

“Nuk ka shqiptar sot që nuk ka kuptuar se këta janë pengje të Ramës, Basha alibrava. S’ka shqiptar që pranojnë një moral të tillë, që ia ka dhuruar Rama vulën dhe mburren që mund të bëjnë prokopi me të. Këty ka dy persona,Bravabasha dhe Alibasha brava që janë dy pengje. Ata bëjnë ça thotë Edi Rama. Po ju shpërndan tendera tani. Kapllan pallati ka marrë 30 tendra në Tiranë, po i peshon në tendera. Kanë një diskreditim të plotë të Ramës dhe të pengjeve të tij.” – u shpreh Berisha.

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top