Berisha: Rama i pashpresë edhe me gjithë ‘bravat’ e ‘alibashët’ e Ballkanit sëbashku

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh sot se kjo do të jetë pranvera e ndryshimit të madh, pavarësisht emërimit të opozitës nga ana e kryeministrit Rama.

Duke folur në konferencën e përjavshme për shtyp ai tha se kupa tani është derdhur dhe Ramën e pret fati i ish agjentit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili përfundoi në burg.

“Rama sikur të mbledhë të gjithë bravat dhe Alibashët e Ballkanit është i pashpresë. Reagimi qytetar është i jashtëzakonshëm. Me të gjitha aktet e tij, vjedhjet e panumërta, qëndrimet anti demokratike, lidhjet me drogën, kupa u derdh me vendimin për të emëruar opozitën që dëshiron “Alibasha-Brava”. Me këtë start siguroj shqiptarët se kjo do të jetë pranvera e ndryshimit të madh. Ju e dini se veprimet e Edi Ramës ishin veprime in extremis, të një njeriu të tmerrua, që rryma po e çon drejt McGonigal dhe që përpiqet të kapet në fije bari si ‘brava’ dhe ‘alibasha’. Tjetër është morali i Ramës dhe pengjeve të tij, tjetër është morali i shqiptarëve”, u shpreh Berisha.

Moti, priten reshje shiu gjatë mbrëmjes

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Kush është Sekretari i Përgjithshëm, Noka apo Bardhi? Përgjigjet Berisha

Thirrja e Shkëlzen Berishës në SPAK për Mediun, reagon ish-kryeministri

Berisha: Sot në darkë McGonigal dorëzohet para drejtësisë/ Ka pranuar fajin për dosjen shqiptare

Mediat e huaja: McGonigal deklarohet sot fajtor për dosjen shqiptare

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top