Berisha për rritjen e pagave për deputetët: Unë nuk e votojë kurrë këtë ligj të tmerrshëm

Ish kryeministri Berisha ka folur në Kuvend ku u shpreh kundër prjektligjit për rritjen e pagave për deputetët.

Ai e cilësoi akt të turpshëm dyfishimin e rrogave për zyrtarët e lartë, teksa tha se pagat e tjera në raport me inflacionin zbriten me 1%.

Berisha: Kjo fazë pati si fitimtarë narkoshtetit dhe narkoqeverinë e Ramës, ku përdori zarfin e bardhë me 50 mijë lekë për pensionistët me qëllim blerje vote. Aleati kryesor i kësaj partie rriti mbështetjen e kësaj partie me 2.4 herë. Tom Doshi nuk ka as një të 1000-tën e pasurisë që ka Edi Rama. Ai dhe ministrat e tij janë blerësit me të mëdhenjë të votës. Në rast se Tom Toshi rriti me 2.3 herë fuqinë e votës, po Edi Rama me sa e rriti?

Ai ia doli të angazhojë të gjitha masat, me presionin e trysninë e tmerrshëm, me të cilat rrëzoi përtokë monedhën evropiane. Me qindar të tjera ai i përdori për të shtruar asfaltete elektorale. Avoaktinë e shpifur me të cilën ai pagoi njerëzit e vetë. Lavdi vjedhjes së votës, lavdi krimit. Unë jam këtu për të dënuar më ashpërsinë më të madhe këtë krim, dhe për ti bërë thirrje shqiptarëve të mos shiten dhe ti qëndrojnë besnik idealeve të tyre. Unë nuk e votojë kurrë këtë ligj të tmerrshëm. Zbrisni nën 1% rrogën e policëve, e mësuesve

Pse nuk bëni një indeksim me prjokesion 1 vjeçar nga viti 2021-2022-2023 në raport me inflacionin, kjo është humbje

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top