Berisha për avokaten që i caktuan: Mirë që nxori Ramën në shtrat dhe jo Enver Hoxhën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi GJKKO vendosi si avokate mbrojtëse të tij Valentina Todoreskun, e cila shpërndan në rrjetet e saj Facebook, statuset e Edi Ramës.

Berisha e quajti avokaten “enveriste”, ndërsa shtoi duke ironizuar se “mirë boll që nuk kishte nxjerrë Enver Hoxhën në shtrat, por Ramën”, pasi përndryshe sipas ish-kryeministrit do konsiderohej “nekrofili”.

“A e patë atë Enveristen dje çfarë ishte ajo më, mirë boll që nuk kishte nxjerrë Enver Hoxhën në shtrat, por Ramën. Të paktën këtë gabim se kishte bërë. Se do të quhej nekrofili pastaj”.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top