Berisha: Koalicioni do të përfshijë të gjithë spektrin e djathtë

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një komunikim për mediat ka dhënë detaje lidhur me koalicionin, duke thënë se do të dalin në koalicion me PL, PBDNJ dhe PDK.

Gjithashtu gjatë deklaratës së tij, Berisha u shpreh pozitiv, duke thënë se koalicionin mund ta quajnë ndryshe edhe fitimtar. Ndër të tjera ai nuk i ka kursyer edhe kritikat ndaj kryeministrit Edi Rama duke thënë se është i tmerruar.

“Do të dalim në koalicion me PL, PBDNJ dhe PDK. Do të jenë në përputhje me ligjin. Koalicioni do të përfshijë të gjithë spektrin e djathtë. Koalicioni i gjerë fare do të jetë me shumë parti që zotohen të mbështetin kandidatët. Ka një ligj që merret përbazë rekordi elektoral. Mund ta quani koalicion “Fitimtar”, ashtu do të dalim, shihni Ramën, fytyrën skëterrë e ka”, tha ai.

Përqafuar me Albert Halilaj, Majko shijon suksesin e fushatës në Kukës

Nacional media në mbështetje të përjetshme me popullin Shqiptar të Kosovës

Sot homazhe në Tiranë në nder të Afrim Bunjakut që u vra në Kosovë

Zgjedhjet në Kukës, Rama publikon rezultatet: Kandidati i PS ka avantazh të pakthyeshëm

Parashikimi i motit: Vijojnë reshjet e shiut dhe vranësirat

Gara për Kukësin/ Vijon numërimi i fletëve, kandidati i PS-së shkëputet nga kundërshtari

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top