Ben Affleck bëhet viral pas intervistës në spanjisht

Ben Affleck po bëhet viral pas një videoje ku promovon filmin e tij të ri, “Air”, i cili flet për partneritetin revolucionar midis legjendës së NBA, Michael Jordan dhe gjigantit të këpucëve Nike.

“Ajo që është e rëndësishme të kuptohet është se kjo nuk ka të bëjë me historinë e Michael Jordan; ai as nuk shfaqet në film”, tha fituesi i Oskarit në spanjisht gjatë një takimi të fundit me radiostacionin me qendër në Spanjë, Cadena SER. Ai shpjegoi se Jordan – i cili konsiderohet gjerësisht si basketbollisti më i mirë i të gjitha kohërave – është “aq i madh, kaq i rëndësishëm, aq madhështor sa nuk ka një aktor në botë që mund të vendoset për të luajtur atë .”

Aktori shtoi se ai ka aq shumë “respekt” për Jordanin, sa nuk do të kishte vazhduar me krijimin e filmit pa bekimin e atletit të famshëm. “Pata mundësinë të flisja me të për rreth një orë dhe e pyeta: “Cilët janë pjesët më të rëndësishme për ju në këtë histori?”” tregoi regjisori. “Dhe ai më tha,” vazhdoi Affleck, “Duhet të kesh Viola Davis si mamin tim”.

Një pjesë e intervistës bëri xhiron e saj me shpejtësi në internet, me përdoruesit e mediave sociale që komentonin gjëra të tilla si: “Nuk e kisha idenë se Ben Affleck fliste rrjedhshëm spanjishten?” !”, “Rrjedhshmëria e tij në të folur spanjisht është kaq seksi për mua” dhe “Beni tani është Benito!” Ndonëse Jennifer flet gjuhën spanjolle, Affleck ka i tha me modesti Kelly Clarkson-it në emisionin e saj se ai fliste spanjisht “në mënyrë pasive”, duke thënë se “e mësoi në moshën 13-vjeçare pasi kaloi një vit në Meksikë duke filmuar një shfaqje televizive.

https://www.tiktok.com/@la_ser/video/7217729168631549190?embed_source=71112494%2C121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_masking&refer=embed&referer_url=lapsi.al%2F2023%2F04%2F07%2Fben-affleck-behet-viral-pas-intervistes-ne-spanjisht%2F&referer_video_id=7217729168631549190

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top