Bella Hadid mbështet publikisht Ariana Grande pas komenteve

Bella Hadid ka një mesazh të qartë pas Ariana Grande-s duke adresuar “shqetësimet” e fundit të fansave për trupin e saj.

Supermodelja hyri në Instagram dhe ripostoi videon e këngëtares TikTok. Ajo shkroi një mesazh mbështetjeje duke iu lutur fansave të jenë të ndërgjegjshëm për udhëtimin personal. “Asnjëherë nuk e dini se me çfarë po merret dikush mendërisht apo fizikisht”, ka shkruar Hadid në mbishkrimin e saj. “Sëmundje apo depresion. Pikëllim apo dhimbje zemre. Ju thjesht nuk e dini, dhe nuk do ta dini kurrë derisa të ecni brenda një dite në këpucët e tyre.”

Hadid gjithashtu u bëri thirrje fansave që, “në vend të këshillave apo opinioneve të pakërkuara, gjykimit apo agresionit, thjesht përpiquni t’i ofroni një dorë ndihmës dhe të jeni të sjellshëm”. Modelja gjithashtu e bëri të qartë se “është shumë më e lezetshme të jesh i sjellshëm”. Ajo gjithashtu falënderoi Granden për ndarjen e të vërtetës së saj. “Dhe të dua Ari. Kjo është shumë e rëndësishme, jam shumë krenare për ty. Do të ndihmojë shumë njerëz. Faleminderit”, ka shkruar Hadid.

Këngëtarja e “7 Rings” të martën postoi një video në TikTok duke adresuar komentet. “Mendoj se duhet të jemi më të butë duke komentuar trupat e njerëzve, pa marrë parasysh çfarë”, filloi Grande. “Nëse mendoni se po thoni diçka të mirë ose me qëllim të mirë, çfarëdo qoftë ajo — e shëndetshme, e pashëndetshme, e madhe, e vogël, seksi, jo seksi — ne thjesht nuk duhet ta bëjmë“Ka mënyra për të komplimentuar dikë ose për të injoruar diçka që e shihni që nuk ju pëlqen, mendoj se duhet ta ndihmojmë njëri-tjetrin të punojmë drejt”, shtoi ajo. Grande vazhdoi videon e saj tre minutëshe duke theksuar se “ka shumë lloje të ndryshme të bukurisë, ka shumë mënyra të ndryshme për t’u dukur e shëndetshme dhe e bukur”.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top