Bektashi del nga SPAK, nuk jep asnjë koment për gazetarët

Fatmir Bektashi, biznesmeni i njohur si ortaku i dhëndrit të ish-Kryeministrit Sali Berisha ka përfunduar paraditen e sotme qëndrimin në SPAK, ku kërkohej për të zbatuar masën “Detyrim Paraqitje.

Bektashi është ndaluar pas qëndrimit të tij në ambientet e Prokurorisë së Posacme nga gazetarët për të dhënë një deklaratë lidhur me paraqitjen e tij. Biznesmeni ka shkaktuar të qeshura për gazetarët duke qenë se pas çdo pyetje që i drejtohej ai tundtte kokën dhe nuk kthente përgjigje.

Gazetarët i bën pyetje të njëpasnjëshme për t’i marrë një përgjigje, por biznesmeni është dukur të qëndroj disa minuta para tyre krejt i heshtur.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top