Bebe Rexha tregon se sa shumë po vuan nga kjo sëmundje: Është më e tmerrshme

Artistja shqiptare me famë globale, Bebe Rexha, vitin e kaluar e bëri të ditur publikisht se vuan nga sindroma e vezoreve policistike.

Sindroma e vezoreve polikistike (PCO-S) është një çrregullim hormonal i shpeshtë tek femrat në moshën riprodhuese, e cila si efekt anësor ka shtimin në peshë te femrat.

Dhe duke qenë se 33-vjeçarja ka tash e sa kohë që po përballet me këtë, ajo e ka bërë të qartë për ndjekësit e saj në rrjetet sociale se pesha e tepërt vjen si pasojë e kësaj sindrome.

“O Zot i madh a keni PCOS?”, ka pyetur një ndjekës Bebe Rexhën në Twitter, së cilës ajo i është përgjigjur duke thënë: “Po, sapo e mora vesh kohët e fundit”.

Ndërkohë një ndjekëse tjetër pohoi se gjithashtu vuan nga kjo, duke i shkruar: “Njësoj, PCOS ta shpif dhe është kaq e vështirë për të humbur peshë, por kaq e lehtë për ta fituar atë”.

Artistja shqiptare e rishpërndau këtë status në Twitter, duke pohuar: Është më e tmerrshmja”.

Tutje, interpretuesja e hitit “In the name of love” shkroi se ka plot gra që vuajnë nga sindroma e vezoreve policistike, por nuk e dinë këtë.

“Shumë gra e kanë atë dhe nuk e dinë”, i shkroi ajo një fanseje e cila i tregoi se gjithashtu kishte kuptuar shtatorin e kaluar se kishte PCO-S.

 

 

 

 

 

 

Getinjo konfirmon rikthimin me Vivin

Çfarë ka ndryshuar në jetën e Johnny Depp dhe Amber Heard, një vit pas gjyqit?

Çfarë ndodhi sërish mes Kejvinës dhe Luizit

Robert De Niro reagon ndaj lajmit për Al Pacino

Tom Holland zbulon nëse do rikthehet si Spider Man

Brad Pitt sulmon Angelina Jolie: Donte të më dëmtonte

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top