BE publikon axhendën për takimin e nesërm Kurti-Vuçiç në Ohër

Ditën e nesërme më 18 mars, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, në kuadër të dialogut mes dy vendeve. Përmes një deklarate zyrtare nga BE, bëhet e ditur se të dy liderët kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në këtë takim, i cili do të fillojë në orën 10:00.

Përfaqësuesi i Lartë i BE për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell dhe i dërguari i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të zhvillojnë takime me secilin nga liderët, duke filluar nga ora 10:30.

Më pas, do të ketë një takim trepalësh. Takimi do të fokusohet në finalizimin për zbatimin e aneksit të planit evropian për rrugën drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në fund të takimit do të ketë një deklaratë për mediat nga Borrell.

Kurti: Presim ndëshkim për sulmuesit dhe Serbinë

KFOR: Po shtojmë praninë dhe aktivitetin tonë në veri të Kosovës

“Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën”

Deklarata e Gërvallës në median gjermane: Nëse ndërkombëtarët e tolerojnë Serbinë, do të ketë luftë

Kurti: Sulmi terrorist, pjesë e një plani më të madh për të aneksuar veriun e Kosovës

Presidenti i RMV: Prania e 5 mijë trupave të NATO-s në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top