Bashkon votat me socialistët/ Basha: Do votojmë pro rritjes së pagave të gjyqësorit

Kryetari i partisë demokratike të vulës, Lulzim Basha para nisjes së seancës plenare, në një komunikim me mediat është shprehur se është pro rritjes së pagave të gjyqtarëve.

Basha deklaroi se një gjyqësor me rroga të larta, është më i pavarur nga qeveria.

Lulzim Basha: Do votojmë pro rritjes së pagave të gjyqësorit. Jam në dijeni se shoqata e gjyqtarëve do të sjellë propozime.

S’do bëhemi pjesë e lojës ‘hidh gurin dhe fsheh dorën’

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top