Barcelona mposhti Mallorca, talenti Yamal shënon supergol

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Mallorcas me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 28-të në La Liga.

Vendasit rastin e parë serioz në ndeshje e patën në minutën e 24’, me anë të Ilkay Gundogan, i cili e humbi penaltinë.

Megjithatë në pjesën e dytë, blaugranët e gjetën golin e epërsië dhe të fitores në minutën e 73’, me anë të Lamine Yamal, i cili realizoi gol të bukur.

Barcelona pas fitores ngjitet në vendin e dytë me 61 pikë, pas 28 ndeshjeve, pesë pikë larg Real Madridit që është në pozitën e parë me një përballje më pak të zhvilluar.