Banorët e shtëpive të prishura nga tërmeti protestë para bashkisë në Tiranë: Ka dy muaj që nuk marrim bonusin e qerasë

Banorët e shtëpive të prishura nga tërmeti po protestojnë ditën e sotme para bashkisë së Tiranës.

Ata shprehen se prej dy muajsh nuk kanë marrë bonusin e qerasë dhe se prej 4 vitesh nga fatkeqësia e tërmetit nuk kanë marrë akoma një banesë.

Qytetarët kanë kërkuar një takim me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn. Gjithashtu tregojnë se janë larguar nga shtëpitë e tyre sepse nuk donin të rrezikonin fëmijët dhe se qeveria ju ka premtuar banesa të reja te lagjia “5 maji”.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top