Arteta në ‘qiellin e shtatë’ pas fitores së Arsenalit në derbin me Man United

Mikel Arteta është shprehur tejet i lumtur me fitoren 3-1 të Arsenalit në derbin ndaj Manchester United në kuadër të javës së katërt në Ligçn Premier.

Spanjolli ka thënë se ata punojnë shumë çdo ditë për momentet të tilla, ndërsa gjërat e vogla e bëjnë diferencën në futboll.

“Ne punojmë dhe bëjmë gjithçka që bëjmë çdo ditë për momente të tilla. Ky është sport në nivelin më të lartë, ka të bëjë me diferencat e vogla. Mund të kishte shkuar në çdo mënyrë”, deklaroi Arteta për Sky Sports pas ndeshjes.

Lexo po ashtuErik ten Hag liston katër gabimet nga gjyqtarët që rezultuan në humbjen nga Arsenali

“Unë jam shumë i lumtur padyshim. Ata janë një ekip i mrekullueshëm, me të vërtetë të trajnuar mirë dhe të bëjnë jetën të vështirë për ty. Kur ne dhamë golin, ju jeni gjithmonë kundër tij dhe në Ligën Premier kjo është e rrezikshme”.

Arsenali mundi United 3-1 dhe Declan Rice shënoi atë që rezultoi të ishte goli i fitores në minutën e 96-të. Gabi Jesus vulosi fitoren pesë minuta më vonë.

“Ai ishte i jashtëzakonshëm, por i gjithë ekipi ishte gjithashtu. Rice na dha vrullin në momentet që skuadra kishte nevojë”, shtoi Arteta për mesfushorin.

Lexo po ashtuOdegaard me mesazh për tifozët e Arsenalit pas fitores në derbi ndaj Man United

“Është një gjë e bukur se si kthehen gjërat dhe ne e fituam ndeshjen”.

“Ne kemi qenë kaq dominues. Kundër Fulham ishte një histori e ngjashme. Skuadra meriton më shumë. Kur shoh një ekip me atë vullnet për të fituar, dëshirën për të shkuar tutje, është e bukur”, ka potencuar trajneri i Gunners.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top