Arsyeja e martesës së Kanye West me Bianca Censori

Kanye West thuhet se u martua me Bianca Censori për “arsye fetare”.

Çifti u martua ligjërisht sepse donin të “kishin intimitet”, tha një burim për Us Weekly Tuesday. Megjithatë, dyshja në fund vendosën të shkëmbejnë betimet sepse ata janë “gjithashtu të dashuruar”.

Martesa e çiftit, e cila më parë besohej se nuk ishte ligjërisht e detyrueshme, u zbulua javën e kaluar si legjitime në sytë e gjykatës. Të dy u martuan më 20 dhjetor 2022, duke përdorur një “licencë konfidenciale martese”, sipas dokumenteve të marra nga Daily Mail.

Ceremonia u zhvillua më pak se një muaj pasi reperi i “Donda” finalizoi divorcin nga Kim Kardashian. Siç tregohet në licencën e martesës, dyshja u martuan në Palo Alto, Kaliforni.

Në atë kohë, një burim i tha gazetës pse ata nuk preferuan të ndanin detajet e dasmës së tyre. “Kanye ka qenë një mega yll për dy dekada dhe shumë më tepër, dhe martesa e tij e parë ishte me dikë që jetonte pothuajse me kohë të plotë para një kamere,” tha burimi i brendshëm.

“Bianca dhe ai kanë një atmosferë krejtësisht të ndryshme. Ata janë shumë privatë, shumë të dashur dhe plotësisht të përkushtuar ndaj njëri-tjetrit. Mendoj se të dyve u pëlqen të kalojnë kohë vetëm së bashku.”

Ndërkohë, reperi ka folur shpesh për bindjet e tij fetare në zhvillim gjatë viteve. Ndërsa Censori nuk i ka adresuar publikisht bindjet e saj fetare, ajo dhe bashkëshorti i saj janë parë duke shkuar në kishë së bashku gjatë marrëdhënies së tyre. Vajza e madhe e West, North, madje i është bashkuar çiftit në Los Angeles.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top