Armë, eksplozivë dhe municione, zbulohet arsenali në Banjskë

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një tjetër aksion kontrolli në Banjskë të Zveçanit, në veri të vendit, ku ka zbuluar armë të tjera dhe pajisje ushtarake.

Autoritetet kanë bërë me dije përmes një njoftimi zyrtar se nga kontrollet e zhvilluara në 7 zona të ndryshme duke nisur nga Manastiri i Banjskës, Mitrovica e Veriut dhe Zveçani, janë zbuluar armë, municion, mjete shpërthyese e pajisje të tjera. Këto kontrolle u zhvilluan në bashkëpunim edhe me EULEX-in e KFOR-in.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top