Apeli e dënoi, Mourinho kthen ‘prangat’: përgjigja e Special One e destinuar të bëjë zhurmë

José Mourinho thyen heshtjen e rrjeteve sociale pasi u konfirmua skualifikimi i tij me dy ndeshje. Gjykata sportive e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për përplasjen me zyrtarin e katërt Serra gjatë ndeshjes Cremonese-Roma. Trajneri i verdhekuqve ka postuar një mesazh në llogarinë e tij në Instagram, i cili nuk ka kaluar pa u vënë re.

Një foto me krahët e kryqëzuar pak poshtë fytyrës, duke treguar një byzylyk dhe një orë. Me sa duket një postim i thjeshtë me temë ‘reklamimi’, i plotësuar me falënderime për sponsorët. E megjithatë, shumë e kanë identifikuar si një ringjallje të gjestit të prangave. Gjest që Mourinho e përdoruri në kohën e Interit, në barazimin me 9 lojtarë kundër Sampdorias në San Siro, në vitin 2010. Një sinonim i një padrejtësie të pësuar. Një mesazh që i entuziazmoi tifozët verdhekuq, që janë të gjithë në krah të Special One.

POSTIMI I MOURINHO

Video/ Atletico pushton Madridin: dygolëshi i Morata e Griezmann fundosin Real

Video/ Luftime e tymuese në Ajax-Feyenoord: “Klassieker” u ndërpre, tifozët vendas shkatërrojnë stadiumin

Leverkusen, poker ndaj Heidenheim: Aspirinat arrijnë Bayern në krye të Bundesligës

Video/ Në fushë gati një vit nga dëmtimi: debuton Broja, Chelsea humbet me 10 lojtarë. Liverpool i dyti

Video/ Super Muçi, dygolësh që shemb Aston Villa: Ranieri nuk i mjafton Fiorentinës, 2-2 ndaj Genk

Video/ Adama Traoré gabon golin e pamundur për ta gabuar: nga dy hapa larg, me portën bosh

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top