Anulohen lundrimet e sotme të linjave Durrës-Bari dhe Vlorë-Brindisi, shkak mot i keq

Përkeqësimi i kushteve atmosferike me erëra të forta, do të bëjë që ditën e sotme mos lejohen lundrimet e trageteve Durrë-Bari-Durrës dhe Vlorë-Brindisi-Vlorë.

Mot i keq që prej pasdites së djeshme po vazhdon të krijojë problematika në lundrimin e mjeteve detare. Drejtoria e Përgjithshme Detare ka lajmëruar anulimet për të garantuar sigurinë e udhëtarëve.

Teksa ditën e djeshme nuk u lejuan që të lundronin anijet e vogla dhe peshkarexhat. Ndërsa parashikohet që moti të përmirësohet ditën e nesërme sipas njoftimin të kapitenerisë së portit të Durrësit. Kurse trageti i linjës Ankona-Durrës do të vijojë të lundrojë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top