Andrew Tate dhe vellau i tij lirohen nga burgu shtëpiak

Influenceri kontraverz i bërë senzacion vitin e fundit Andrew Tate është liruar nga burgu shtëpiak në Rumani deri në vendimin e gjykatës ndaj akuzave për përdhunim dhe trafikim të njerëzve.

Andrew dhe vellau i tij Tristan ishin arrestuar në mars deri më tani ata kanë kundërshtuar akuzat.

Vëllezërit tani mund të lëvizin të lirë në Bukuresht dhe në rrethinën e saj. Ata duhet ta lajmërojnë policinë kur këshillohen ta bëjnë një gjë të tillë dhe duhet ta paralajmërojnë për ndonjë ndryshim eventual të adresës, raporton BBC.

Atyre iu është ndaluar kontaktimi i personave tjerë të akuzuar në lëndën e njëjtë, viktimat e dyshuara si dhe familjet e tyre. Thyerja e këtyre rregullave do të rikthente masën e burgut shtëpiak.

Një gjykatës do ta shqyrtojë pas 60 ditësh se a janë respektuar kushtet e lirimit nga arresti shtëpiak.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top