Ambasadori gjerman në Kosovë: Në Speciale nuk po gjykohet UÇK-ja

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, këtë të hënë ka reaguar për gjyqin që po zhvillohet në Hagë ndaj katër ish krerëve të UÇK-së Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi, të cilët akuzohen me pretendimin për krime lufte dhe të njëjtit po qëndrojnë në paraburgim prej nëntorit të vitit 2020.

Ai tha se nuk duhet harruar që në Gjykatën Speciale në Hagë po gjykohen individë dhe jo Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

 

“Drejtësia për viktimat është e rëndësishme, nuk duhet të ketë pandëshkueshmëri për askënd. Gjykata Speciale e ka mbështetjen e plotë”, shkruan në Twitter Rhode.

KFOR-i heq telat me gjemba në Zveçan

Kurti: Sa më shumë Serbia rreshtohet me Rusinë, aq më shumë Perëndimi e trajton me respekt

Tensione në Kosovë/ Rama mbledh në Tiranë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor

Escobar dhe Lajçak sot e nesër takime zyrtare në Prishtinë dhe Beograd

Escobar: Tensionet në veri mund të shmangeshin

Kurti në BBC: Të tërhiqen bandat serbe pastaj të flasim për veriun

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top