Allegri shkarkohet për “arsyen e duhur”: tekniku ka marrë njoftimin nga Juventus

Pritet një betejë e ashpër ligjore mes Juventus dhe ish-teknikut Massimiliano Allegri. Në fakt, trajneri ka marrë njoftimin e shkarkimit për “arsyen e duhur” nga klubi bardhezi, në lidhje me shpërthimin në finalen e Kupës së Italisë që më pas çoi në shkarkimin e tij. Një akt formal që pasohet nga lëvizjet e para të palëve.

Në ditën e ndërprerjes së marrëdhënies, Juventus i kishte paraqitur ish-teknikut Allegri kontestimin e parë të detajuar. Vendim të cilit, përmes avokatëve të tij, trajneri iu përgjigj pas pesë ditësh duke formuluar pikat e tij mbrojtëse dhe duke mohuar çdo akuzë. Rikonstruksione të cilat dukshëm nuk u konsideruan të përshtatshme nga klubi, i cili zgjodhi të njoftonte trajnerin për shkarkimin për “arsyen e duhur”. Allegri ndodhet aktualisht në Londër, për të ndjekur finalen e Champions League.

Me zgjedhjen “arsyeja e duhur”, pas kërkesës së ish-teknikut Allegri për 14 milionë euro për të mbyllur çështjen pa përplasje të mëtejshme, klubi bardhezi mori vendimin ta zgjidhë çështjen në gjykatë. Një qëndrim i ashpër që duket se përgatit terrenin për një betejë ligjore pa goditje të ndaluara. Duke filluar nga lëvizjet e radhës të ish-trajnerit të Juventus. Në fakt, Allegri duhet të kundërshtojë së shpejti shkarkimin duke bërë ankimim në gjykatën e punës dhe gjyqtarin e punës dhe nuk përjashtohet që të ketë edhe një kërkesë për dëmtim të imazhit nga Juventus.

https://x.com/RaiNews/status/1796882365555277932?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1796882365555277932%7Ctwgr%5E3bec7b396a10f34cec4acfa5b7e4023e5513108f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Flapsi.al%2F2024%2F06%2F01%2Fallegri-shkarkohet-per-arsyen-e-duhur-tekniku-ka-marre-njoftimin-nga-juventus%2F

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top