Alibeajt i tërhiqet edhe një tjetër kandidat nga zgjedhjet

Kandidati i dyshes Basha-Alibeaj në Bashkinë e Mirditës, Mark Ruçi ka dhënë dorëheqje nga gara lokale e 14 majit. Në kërkesën e drejtuar KQZ-së,Ruçi thekson se për arsye familjare tërhiqet nga zgjedhjet e 14 majit 2023. Kujtojmë se ky është kandidati i shtatë i vendosur nga Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj që tërhiqet nga zgjedhjet lokale të 14 majit.

Kandidatë të tërhequr:

1. Lezhë – Sandër Marku

2. Krujë – Sabah Sheta

3. Librazhd – Bujar Vreto

4. Vorë – Ibrahim Bruka

5. Kurbin – Genc Doçi

6. Korçë – Gjergji Gjata

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top