Alibeaj ankimon në KAS regjistrimin e koalicionit “Bashkë fitojmë”: Kandidatët e Rithemelimit po konfuzojnë zgjedhësit

Grupi i Alibeajt kërkon shfuqizimin e koalicionit “Bashkë fitojmë” që u regjistrua nga KQZ duke përjashtuar Berishën. Në këtë kërkesë Alibeaj thekson se Komisioni i Rithemelimit nuk mund të nxjerrë kandidatë në 14 maj. Më tej thuhet se kërkesa dhe marrëveshja përmbajnë referenca të PD. Ai thekson se kjo e fundit nuk ka shprehur vullnetin për ndonjë koalicion. Marrëveshjen i mungon edhe një element, sa i takon numrit të kandidatëve nga secila parti politike.

Në kërkesën e Alibeajt, thuhet më tej se në kushtet kur Rithemelimi është përjashtuar nga marrëveshja mbetet e paqartë se kush do ti propozojë kandidatët. Sakaq sipas Alibeajt, kandidatët e Rithemelimit po krijojnë konfuzion tek zgjedhësit pasi zhvillojnë takime me logo dhe emër të njëjta me ato të PD.

VIDEO/ Çfarë të puthure që i bën Rama italianes Xhorxhia Meloni

Provimi i parë/ Afro 30 mijë maturantë testojnë njohuritë në gjuhën e huaj

Parashikimi i motit për këtë të enjte

Rritja e depozitave në euro nuk ndalet, arritën në gati 6.5 miliardë euro për prillin

Ambasadori amerikan në Serbi: Prishtina do të përballet me pasoja

KAS pranon vendimin për hapjen e kutive të Bashkisë së Rrogozhinës

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top