Akuzat e Arben Ahmetajt/ PD e vulës kërkon interpelancë me Ramën

Partia Demokratike kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama pas akuzave që Arben Ahmetaj bëri për çështjen e inceneratorëve.

Ka qenë Arbi Agalliu, sekretari i grupit të PD, ai që depozitoi kërkesën në Kuvend për interpelancë urgjente.

Në një intervistë nga arratia, Ahmetaj lëshoi akuza në drejtim të qeverisë “Rama” dhe konkretisht ndaj kryeministrit dhe Erion Veliaj. Ai tha se po përdorej si kokë turku dhe se procesi ndaj tij ishte politik.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top