Aksident zinxhir në Hungari, përplasen 42 automjete, 36 të plagosur

Një aksident masiv është shënuar në Hungari, ku më shumë se 40 makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Mediat vendase raportojnë se në autotradën M1 pranë zonës së quajtur Herceghalom janë përplasur 5 kamionë dhe 37 makina. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës.

36 persona kanë mbetur të plagosur, 19 prej të cilëve kanë marrë lëndime të rënda. Katër prej tyre janë fëmijë. Zjarrfikësit nga disa lokalitete iu bashkuan forcave të Budapestit dhe personelit të menaxhimit të fatkeqësive në vendngjarje, së bashku me katër helikopterë të shpëtimit.

Sipas autoriteteve, shkak i aksidentit masiv ka qenë pluhuri gjë që ka bërë që ulë në masë të konsiderueshme pamjen.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Berisha akuza ndaj Qeverisë: Po silleni si bandë

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top