Aksident në Greqi/ Përplasen dy trena, 32 viktima dhe mbi 80 të plagosur

Një tragjedi ka ndodhur në Larisa të Greqisë. Pas përplasjes së dy trenave kanë mbetur të vdekur 32 persona dhe janë plagosur 85 të tjerë. Mes të plagosurve ka pasur edhe fëmijë të moshave 6-7 vjeç. Ndërkohë 32 të tjerë kanë shpëtuar pa dëmtime të shumta. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së martës, pak para mesnate.

Të mbijetuarit thanë se disa pasagjerë u hodhën nga dritaret e vagonëve të trenit për shkak të përplasjes. Treni me pasagjerë po udhëtonte nga Athina për në Selanik.

Përmbytje në Meksikë, të paktën 7 të νdekur dhe 9 të zhdukur

OKB: Ka prova se forcat ruse po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Rama niset sot drejt Italisë/ Takim me Melonin dhe Presidentin e Senatit

Lista Serbe shpall tre ditë zie për sulmuesit e vrarë në Banjskë

Tensionet në veri/ Ministri italian: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR-it n

Kandidati i Berishës për bashkinë e Kukësit akuza ndaj socialistëve pas humbjes

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top