Aksident i rëndë në SHBA, kamioni përplaset me autobusin me studentë, 3 viktima dhe 18 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Ohio, SHBA, ku një kamion është përplasur me një autobus me studentë. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 3 persona dhe kanë mbetur të plagosur 18 të tjerë.

Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 9 të mëngjesit. Përplasja ka shkaktuar zjarr dhe dy mjetet janë përfshirë nga flakët. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet në vendin e ngjarjes.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top