‘A do e njihni vendimin e gjykatës më 3 mars?’/ Përgjigjet Berisha

Në një prononcim për gazetarët jashtë dyerve të Kuvendit, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, u pyet nga gazetarët nëse do ta njohë vendimin e gjykatës për vulën e PD-së. Ai ndërkohë zgjodhi të flasë për protestën. Berisha tha se protesta nuk ka lidhje me gjykatën. Demokrati shtoi se nuk mund të të paragjykojë një vendim i cili nuk ekziston në asnjë bazë ligjore.

“Vendimi që do të marrë gjykata nesër se kujt i takon vula e Partisë Demokratike nuk ka lidhje me protestën që pritet të mbahet më 3 mars. Nuk ka asnjë lidhje. Unë nuk mund të paragjykoj një vendim i cili nuk ekziston as edhe një bazë e vetme ligjore për të shpallur palë atë që nuk është palë,” – u shpreh Berisha.

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top