900 të vdekur dhe mijëra të plagosur nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës

Të paktën 900 të vdekur dhe 4600 të plagosur është numri i deritanishëm i viktimave nga sulmet e nisura nga forcat e armatosura izraelite që nga e shtuna në Rripin e rrethuar të Gazës, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e enklavës palestineze këtë mbrëmje.

Në përditësimin përkatës, nënvizohet se mes të vdekurve janë 260 fëmijë dhe 230 gra.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top