Ditën e sotme temperaturat do të jenë të ngrohta duke variuar nga 8 deri në 33 gradë celsius.

Vendi do të paraqitet në zonat perëndimore me vranësira të lehta gjatë paradites, ndërsa gjatë pasdites dhe në vijim vranësirat klaimtare do të përfshijnë dhe pjesër të territorit.

Megjithatë nuk do të ketë reshje shiu. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në detë me shpejtësi 55 km/h.