Currently browsing: Blog

 • Rikthehet Angela Martini, “e kërkuar dhe e egër”

  Rikthehet Angela Martini, “e kërkuar dhe e egër”

  “Wanted and wild”- shkrimi mbi këtë bluzë, duket se e ka entuziazmuar tepër modelen shqiptare, e cila ka vendosur të thyejë heshtjen e postimeve për fansat e saj në rrjetet sociale. Ditët e fundit, Angela po na mungonte me fotot...
 • Blushi: Ja pse nuk jam në qeverinë Rama

  Blushi: Ja pse nuk jam në qeverinë Rama

  Deputeti socialist Ben Blushi i pyetur për faktin se përse Blushi nuk është pjesë e kabinetit qeveritar, deputeti socialist deklaroi se zgjedhjet i fitoi PS dhe jo Rama. “Kryeministri u zhduk pas zgjedhjeve dhe doli vetëm 1 herë në televizion...
 • Basha prezanton kandidatin e Vlorës. Me vete ka edhe Dashin i PDIU-së

  Basha prezanton kandidatin e Vlorës. Me vete ka edhe Dashin i PDIU-së

  Lideri i opozitës Lulzim Basha është rikthyer sërish në Vlorë, kësaj here jo për protestë, por për të prezantuar kandidatin e opozitës për këtë bashki, Genc Deromena. Ai shoqërohej edhe nga deputeti i PDIU-së, Dashamir Tahiri i cili është larguar...
 • Prokuroria merr si të pandehur ish-ministrin e Arsimit, Myqyrem Tafaj

  Prokuroria merr si të pandehur ish-ministrin e Arsimit, Myqyrem Tafaj

  Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar procedimin penal për ish-ministrin e Arsimit, Myqyrem Tafaj. Ky veprim i organit të akuzës është ndërmarrë pas kallëzimit të Ministrisë së Arsimit ndaj ish ministrit. Ai akuzohet për “shpërdorim detyre”. Sipas prokurorisë është e nevojshme...
 • A do të jetë Rama këtë të enjte me Sokol Ballën në Top Story?

  A do të jetë Rama këtë të enjte me Sokol Ballën në Top Story?

  Sipas një axhende të përcaktuar që më parë kryeministri Rama duhet të jetë këtë të enjte në Top channel ne emisionin e përjavshëm të Sokol Ballës. Por pas publikimit të videos erotike që po qarkullon në internet për gazetarin televizioni...
 • Hyn në fuqi sot patenta me pikë. Çfarë duhet të dini

  Hyn në fuqi sot patenta me pikë. Çfarë duhet të dini

  Prej ditës së sotme në Shqipëri hyn në fuqi sistemi i patentave me pikë për penalizimin e drejtuesve të automjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit. P?r çdo shkelje do të ketë zbritje pikësh nga totali prej 20 pikësh që mban...
 • Ndërron jetë Met Bega. Aktori vuante prej vitesh nga një sëmundje e pashërueshme

  Ndërron jetë Met Bega. Aktori vuante prej vitesh nga një sëmundje e pashërueshme

  Aktori i njohur i humorit, Met Bega, është ndarë nga jeta këtë pasdite pas luftës disa vjeçare me sëmundjen e parkinsonit. Lajmi është konfirmuar nga vajza e aktorit të skenës, Matilda Bega. Vitet e fundit, gjëndja e rënduar e aktorit...
 • Tensione në Maqedoni, UÇK merr peng një rajon policie

  Tensione në Maqedoni, UÇK merr peng një rajon policie

  40 persona, shumica prej të cilëve dyshohet të jenë nga Kosova, kanë marre me forcë një stacion policie në Maqedoni. Këto informata vijnë nga mediat maqedonase të cilat citojnë burime jozyrtare, transmeton Indeksonline. Press24 shkruan se katër oficerë policie po...
 • Nafta rritet sërish/ A po abuzohet me çmimin?

  Nafta rritet sërish/ A po abuzohet me çmimin?

  ava nisi me rritjen e ccmimit të naftës në të gjitha pikat e tregtimit me pakicë. Një litër naftë u shit të hënën me 177 lekë, 3 lekë më shumë se javën që shkoi. Ka disa pika që e tregtojnë...
 • Shtyhet gjyqi ndaj Tom Doshit

  Shtyhet gjyqi ndaj Tom Doshit

  Gjykata e Lartë shtyu për të hënën e ardhshme seancën për shqyrtimin e kërkesës së Tom Doshit për ndryshimin e masës së sigurisë. Shkak për këtë u bë mungesa e dy gjyqtarëve të përzgjedhur dje me anë të shortit. Avokatët...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al